Změna výplatu důchodu

Starobní důchody vyplácí Česká správa sociální zabezpečení vždy dopředu. Přičemž řádné výplaty důchodu jsou vždy v sudé dny od 2. do 24. daného měsíce. 15. každého měsíce jsou pak vypláceny důchody pro klienty trvale bydlící v domovech sociálních služeb.

Důchody jsou vypláceny bezhotovostně převodem na účet nebo v hotovosti na České poště. Pokud den výplaty připadá na víkend, posouvá se splatnost důchodu. Stejně tak se splatnost posouvá, pokud den výplaty připadá na státní svátek.

Výplata důchodu o víkendu?

Pokud datum výplaty důchodu připadá na sobotu a neděli, posouvá se výplata na nejbližší pracovní den. Tedy sobotní termín se vyplácí už v pátek, zatímco nedělní termín je vyplacen v pondělí.

  • Když termín výplaty důchodu připadá na sobotu, je důchod vyplacen v pátek.
  • Když termín výplaty důchodu připadá na neděli, je důchod vyplacen v neděli.

Vyplácí se důchod o svátcích?

Pravidla pro výplatu důchodu o svátcích a dnech volna určuje vždy ČSSZ každý rok, přitom platí, že stejně jako o víkendu je důchod vyplacen v nejbližší pracovní den. Pokud si nejste jistí, kdy vám bude důchod vyplacen, můžete si to zkontrolovat u ČSSZ. Pro rok 2023 jsou výplaty důchodu ve svátek stanoveny takto:

Výplatní termín důchodu 2023……bude vyplacen 2023:
2. ledna (úterý po Novém roku)3. ledna (středa), nejpozději 4. ledna
6. dubna (čtvrtek před Velikonocemi)5. dubna (středa)
8. dubna (Velikonoční sobota)6. dubna (čtvrtek)
10 dubna (Velikonoční pondělí)11. dubna (úterý)
8. května (pondělí)9. května (úterý)
6. července (Jan Hus, čtvrtek)4. července (úterý)
16. listopadu (čtvrtek)15. listopadu (středa)
18. listopadu (sobota)16. listopadu (čtvrtek)
22. prosince (pátek)21. prosince (čtvrtek)
24. prosince (neděle, Štědrý den)22. prosince (pátek)

Výplata důchodů na začátku roku

Prostředky pro výplatu důchodu může ČSSZ vždy čerpat až první pondělí v novém roce. Pokud je v pondělí Nový rok, tak až následující pracovní den. V roce 2023 měla tak peníze k dispozici až v úterý 2. ledna. Až poté mohly být vypláceny důchody s termínem výplaty 2. v měsíci. Výplaty tak byly připsány na účty až 3. ledna, výjimečně mohly být na účtu až 4. ledna.

(foto: Jonathan Duran on Unsplash)

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 2.3]

By hb

4 thoughts on “Kdy se mění výplatní termín důchodu 2023”
  1. Na jednu stranu nechápu, proč dostanu důchod až 7.7. proto,že je v úterý ,kdy je výplatní termín – 6.7. – svátek. Jsou přece zadány trvalé příkazy ne? ? Mě automaticky odejde z účtu trvalý příkaz ,at je pátek nebo svátek. Systém se neptá,prostě to je takhle nastavené a jede se.

    1. dobrý den, mezibankovní zúčtovací servis CERTIS funguje pouze v pracovní dny. pokud posíláte převody v rámci banky, zpravidla jsou připsány i ve svátek nebo o víkendu. při mezibankovním styku tyto prostředky ale prochází přes CERTIS a ten účtuje pouze během pracovních dní.

  2. Moc tomu nerozumím.Já beru důchod 14-tého,tak jsem zvědav,kdy ho doručí na můj účet?

    1. Ja dostavam invalidni duchod 12 kazdy mesic take nevimbkdyz jsou statni svatky kolikateho dostanu dekuji Michaels vilhanova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *