Přehled OSSZ

Po podání daňového přiznání mají OSVČ dalších 30 dní na podání i přehledů na sociální a na zdravotní pojišťovnu. Při odevzdání daňového přiznání do 2. dubna, je termín pro odevzdání přehledů stanoven na 2. května. Pokud budete daňové přiznání odevzdávat elektronicky do 2. května, tak přehledy můžete odevzdat až 1. června. Zatímco ke své zdravotní pojišťovně se přes bankovní identitu zatím spíše nepřihlásíte, tak formulář na OSSZ můžete poslat přes ePortál.

Stejně jako portál mojedane.cz je i ePortál.cssz.cz součástí digitalizace agendy státní správy. A do obou portálů se můžete přihlásit přes bankovní identitu. Nemusíte tedy nikam chodit a odevzdávat formulář v písemné podobě.

Z ePortálu si navíc letos stáhnete i přehled o zaplacených zálohách na sociální pojištění. Tento přehled každý rok na začátku daňového období rozesílaly okresní správy sociálního zabezpečení do schránek v papírové podobě. Letos vám tento přehled poštou už nepřišel, ale mohli jste si ho stáhnout právě na ePortálu ČSSZ.

Přes portál můžete vyřídit řadu záležitostí, kvůli kterým jste museli dříve chodit na pobočku správy sociálního zabezpečení. Kromě informací o zaplacených zálohách, pojistném a případných nedoplatcích, si tam můžete taky zkusit spočítat výši svého důchodu.

Jak podat přehled přes ePortál

  • Přihlašte se přes bankovní identitu.
  • Z nabídky pro OSVČ vyberte podání přehledu o příjmech a výdajích za rok 2023.
  • Formulář vyplňte jako obvykle, formulář vás navíc při vyplňování bude v rámci možností kontrolovat.
  • Vyplněný formulář podejte přes ePortál.
  • Poštou vám poté přijde hotové vyúčtování.

(foto: Christian Wiediger on Unsplash)

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 1 Průměrně: 5]

By hb

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *